نکات مهم در مورد اصلاح

یک اصلاح صورت ابتدایی می تواند سریع و راحت باشد اما یک اصلاح حرفه ای نیاز به صرف وقت بیشتری برای این عمل دارد. رعایت نکات زیر برای اصلاحی حرفه ای و بی نقص به شما کمک خواهد کرد:

 1. هنگام اصلاح عجله نکنید و وقت لازم را جهت آماده کردن پوست خود برای اصلاح بگذارید.
 2. پیشنهاد می شود اصلاح خود را در حین و یا پس از حمام کردن با آب گرم در محیط مرطوب حمام انجام دهید.
 3. در صورتی که وقت لازم جهت اصلاح در هنگام ویا پس از حمام را ندارید،4-5 دقیقه قبل از اصلاح صورت خود را کامل با آب ولرم بشویید.
 4. کرم ، کف یا ژل متناسب با نوع پوست خود را استفاده کنید. اگر پوست شما حساس است از محصولات مخصوص پوست های حساس (sensitive) و اگر پوست شما خشک است از محصولات مخصوص پوست های خشک استفاده کنید.
 5. کرم،کف یا ژل اصلاح را روی صورت خیس و مرطوب شده به خوبی بمالید.جهت انجام بهتر این کار پیشنهاد می شود که از فرچه اصلاح استفاده نمایید.
 6. اجازه دهید کف روی صورتتان 2 الی 3 دقیقه قبل از شروع اصلاح بماند در طول این مدت می توانید موهای خود را شانه کنید و یا مسواک بزنید.
 7. از تیغ های یکبار مصرف استفاده کنید: تیغ های یکبار مصرف به خاطر درپوش روی تیغ ، کمتر در معرض آلودگی قرار دارند. و همچنین تیغ های یکبار مصرف به علت قیمت مناسبتر سریع تر مورد تعویض قرار گرفته و همواره از تیزی و برندگی لازم برخوردار می باشد.
 8. کشیدن تیغ خلاف جهت رویش موهای صورت اصلاحی تمیزتر را فراهم می کند اما دو اشکال هم دارد:
  • پوست شما بیشتر در معرض بریدگی قرار می گیرد.
  • احتمال بریدن و زخم شدن پوست شما به علت بریدن موهایی که هنوز از پوست بیرون نیامده را دارد.
 9. پس از اتمام اصلاح تیغ را به خوبی شسته و از تمیز شدن آن از موها و کف مطمئن شده قاب محافظ را روی آن قرار دهید.
  پس از اتمام اصلاح صورت خود را کامل با آب خنک بشویید.
 10. پس از اصلاح از افترشیو استفاده کنید.
  چون فرایند اصلاح باعث برداشته شدن لایه هایی از پوست می شود برای التیام،تسکین و مراقبت از پوست نیاز به استفاده از بالم بعد از اصلاح می باشد.